CHaTLaQS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TüM CHaTLaQ’LaR BuRDa SeN NeRDeSiN??

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
MiSaFiR
En son konular
» flatcast tema icin resimler
Bu kez, Hayat: 0 - Ben: 1 Emptytarafından _troyaa_ Perş. Şub. 08 2024, 11:07

» 2008 yılına geri gidelim..
Bu kez, Hayat: 0 - Ben: 1 Emptytarafından iLKNUR Paz Ekim 22 2023, 16:46

» meslek
Bu kez, Hayat: 0 - Ben: 1 Emptytarafından _troyaa_ Cuma Haz. 09 2023, 10:58

» ]AYRIK OTU İLE ÇAYIR’IN HİKÂYESİ
Bu kez, Hayat: 0 - Ben: 1 Emptytarafından _troyaa_ Perş. Haz. 01 2023, 10:42

» pier loti tepesi ve kahvesi
Bu kez, Hayat: 0 - Ben: 1 Emptytarafından _troyaa_ Perş. Mayıs 25 2023, 14:27

ONLiNe RaDYo

Bu kez, Hayat: 0 - Ben: 1 Burnin11

Kimler hatta?
Toplam 3 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 3 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 217 kişi C.tesi Tem. 29 2017, 01:59 tarihinde online oldu.
En iyi yollayıcılar
_troyaa_ (6438)
Bu kez, Hayat: 0 - Ben: 1 I_vote_lcapBu kez, Hayat: 0 - Ben: 1 I_voting_barBu kez, Hayat: 0 - Ben: 1 I_vote_rcap 
DeLiYaR (3236)
Bu kez, Hayat: 0 - Ben: 1 I_vote_lcapBu kez, Hayat: 0 - Ben: 1 I_voting_barBu kez, Hayat: 0 - Ben: 1 I_vote_rcap 
BaRoNeS (2235)
ANGeLiNa (1955)
ALTIN_DAMLA (715)
GuLGuZeLi (636)
ruzgar (532)
hope (498)
GüL-PeRiSi (441)
iLKNUR (305)
Flatcast.fr
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Flatcast.fr CHaTLaQS

Sosyal bookmarking sitesinde CHaTLaQS adresi saklayın ve paylaşın
RaDYoCaRe

Bu kez, Hayat: 0 - Ben: 1

YazarMesaj
GüL-PeRiSi

GüL-PeRiSi

cizgi resim : Bu kez, Hayat: 0 - Ben: 1 Hayvan10
ReP PuaNi : 0
ReP GüCü : 6

Bu kez, Hayat: 0 - Ben: 1 Empty
MesajKonu: Bu kez, Hayat: 0 - Ben: 1   Bu kez, Hayat: 0 - Ben: 1 EmptyCuma Ara. 19 2008, 03:25

Bazen adın geçer dost sohbetlerinde ben de yerin dibine geçerim. Herkes bana bakar sanırım da kaçacak delik ararım kendime., donar kalırım öylece. Yaşadıklarım film şeridi gibi akarken gözlerimde içimde bir yalaz; yakıp kavurur beni. Başımı sokacak bir gölge ararım. Yüzümün kızarıklığını öretecek bir karanlık.

Oysaki adının adımla anılması onurum gururum olurdu bir zamanlar. İçine düşeceğim karanlık kuyuları görmeden önce. Ateşlere basmışım meğer yalınayak; canım yanmış da ağzımı açıp tek kelime etmemişim sevdanın hatırına. Beyaz bayraklı direği tepeye dikmemek için direnmişim. At gözlüklerimi aralamaya korkmuşum. Sadece gösterdiklerine bakmışım.

Ben tüm cesaretimle kırıklarımızı onarmaya geldiğim her vakit; sen balyozlar indirdin yüreğime. Bana söylenecek kuru bir veda bıraktın geride. Ama sen kendine öyle bir güvenmiştin ki, sensiz olamam sanıyordun. Bırakamazdım seni, sensiz nefes alamazdım. Bulunmaz Hint kumaşıydın kendince. Beddualar ettiğin o günü hatırlıyor musun? Mutluluklarım olmasın diyeydi duan. Daha bir alçaldın o an gözümde.

Seninle yaşadığım mutluluk muydu peki ya sence? Mutluluk buysa, ben buna yokum. Kırıklarla hayata her gün bir sıfır yenik başlamak, sorunsuz geçirilecek bir günü düşleyerek yaşamak kime göre mutluluk? Kırılmadığım, onulmaz yaralar almadığım anları mutluluktan sayarsam, az mutluluklarım oldu benim bu sevda denilen oyunda.

Sensiz olamam, yaşayamam sandın. Ama bak şimdi dimdik hayattayım. Üstelik hayata daha kararlı başladım bu kez. Tüm hücrelerimde hapsolmuş seni ve sevda sandığımız hisleri her gün biraz daha özgürlüğe salıyorum. Bedenimi de arıtıyorum yani kötülüklerden.

Şimdilerde yaptığım tek bir şey var ve yaşadığım gerçek mutluluk bu. Kendini sevenleri değil de, yanımda mutlu olanları ve hayatımı anlamlandıran insanlara adıyorum kendimi. Beni gerçekten sevenleri daha iyi görebiliyorum senin gibi bir tecrübeden sonra. Hayata dair umutlarım artıyor.

Başarabileceklerimi düşünüyorum ve kamçılanıyorum o vakit.
Tartışmasız, umutsuzluktan çok uzak, huzurlu geçirilen bir günün ardından, gün geceye bırakıyorken kendini uykuya teslim etmeye hazırlıyorken kendimi. Hesaplaşmalarım, kendimle didişmelerim iyikilere, dualara bırakıyor yerini ve ben yeni gelen her güne 1-0 galip başlıyorum.

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Hayat kahvesi
» ISte Hayat!!!‏
» Hayat geçerken
» BIR HAYAT DERSİ
» HAYAT NEDİR?‏