CHaTLaQS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TüM CHaTLaQ’LaR BuRDa SeN NeRDeSiN??

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
MiSaFiR
En son konular
» flatcast tema icin resimler
Ey icimdeki cocuk... Emptytarafından _troyaa_ Perş. Şub. 08 2024, 11:07

» 2008 yılına geri gidelim..
Ey icimdeki cocuk... Emptytarafından iLKNUR Paz Ekim 22 2023, 16:46

» meslek
Ey icimdeki cocuk... Emptytarafından _troyaa_ Cuma Haz. 09 2023, 10:58

» ]AYRIK OTU İLE ÇAYIR’IN HİKÂYESİ
Ey icimdeki cocuk... Emptytarafından _troyaa_ Perş. Haz. 01 2023, 10:42

» pier loti tepesi ve kahvesi
Ey icimdeki cocuk... Emptytarafından _troyaa_ Perş. Mayıs 25 2023, 14:27

ONLiNe RaDYo

Ey icimdeki cocuk... Burnin11

Kimler hatta?
Toplam 6 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 6 Misafir :: 1 Arama motorları

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 217 kişi C.tesi Tem. 29 2017, 01:59 tarihinde online oldu.
En iyi yollayıcılar
_troyaa_ (6438)
Ey icimdeki cocuk... I_vote_lcapEy icimdeki cocuk... I_voting_barEy icimdeki cocuk... I_vote_rcap 
DeLiYaR (3236)
Ey icimdeki cocuk... I_vote_lcapEy icimdeki cocuk... I_voting_barEy icimdeki cocuk... I_vote_rcap 
BaRoNeS (2235)
ANGeLiNa (1955)
ALTIN_DAMLA (715)
GuLGuZeLi (636)
ruzgar (532)
hope (498)
GüL-PeRiSi (441)
iLKNUR (305)
Flatcast.fr
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Flatcast.fr CHaTLaQS

Sosyal bookmarking sitesinde CHaTLaQS adresi saklayın ve paylaşın
RaDYoCaRe

Ey icimdeki cocuk...

3 posters
YazarMesaj
GuLGuZeLi
basarili uye
GuLGuZeLi

ReP PuaNi : 3
ReP GüCü : 418

Ey icimdeki cocuk... Empty
MesajKonu: Geri: Ey icimdeki cocuk...   Ey icimdeki cocuk... EmptyPtsi Mart 09 2009, 13:40

Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
_troyaa_
RooT
RooT
_troyaa_

Lakap : CaRe
cizgi resim : Ey icimdeki cocuk... Gif_yryenAYAKKABILAR
ReP PuaNi : 9
ReP GüCü : 9668

MesajKonu: Geri: Ey icimdeki cocuk...   Ey icimdeki cocuk... EmptyPerş. Şub. 26 2009, 22:06

Evil or Very Mad Evil or Very Mad
http://chatlaqs.yetkinforum.com
ALTIN_DAMLA
basarili uye
ALTIN_DAMLA

cizgi resim : Ey icimdeki cocuk... Gif_yryenAYAKKABILAR
ReP PuaNi : 4
ReP GüCü : 515

MesajKonu: Ey icimdeki cocuk...   Ey icimdeki cocuk... EmptyPerş. Şub. 26 2009, 18:30

ey içimdeki çocuk...

Hayalistanımın karanlık sokaklarında gizlenen ey!

Dünyanın üzerine çıkıp haykırmak istiyorum yenilmişliğimi. İnsanları kaybolmuş kentimde bütün bir gün gizli şeyler düşünüp, bütün bir gece gizli şeyler yazdığım masamdan kalkmak, tefekkür koltuğuma oturup alnımı soğuk cama yaslamak ve çeyrek asırlık hayatıma benzettiğim fırtınalı yaşamı seyretmek istiyorum bir müddet…

Zindandayım… Aşktan tutukladılar içimdeki şairi… Son çektirdiğim fotoğraf sabıka kaydımda şimdi… Bu dava ben çocukken başladı. Uçurtmalar ne kadar güzelse, o kadar harabeydi çocukluğum… Akranlarımın güle oynaya geçirdiği çocukluk dönemlerinde içime düşürdüğüm bu sevdanın ürkekliğini attımsa da üstümden, ezberimde hâlâ aynı bardaktan su içip, aynı yağmurda ayrıldığımız gün var… Yağmur altında gidişinin ardından bana kalan, çamurdaki ayak izlerindi ki onlar da güneş çıkınca kayboldu zaten…

Ardından önce şiire soyundum, sonra yarım bırakıp gittim; önce bana masal yaşatıp sonra bırakıp gittiğin gibi… Issız kıyılarda intihar sözcükleri dolandı dilime, kalemi alınca elime… Sesimi yaktım, dilimi yaktım, kelimeleri yaktım, kalemi yaktım, taş baskısı kitabın sayfalarını yaktım, kendimi yaktım, gölgemi yaktım, senin gölgeni yaktım, ayak izini yaktım, dudak izini yaktım… Sokaklarında kaybolduğum adresin kâğıdını önce gül bahçelerine attım ve nihayet gülleri de yaktım…

Sana siz dediğim günleri özlüyorum şimdi ey çocuk! Bana siz dediğin… Kırık camlardan ayın aktığı geceleri, güneşle beraber güneşlerimin de gurub ettiği akşamları, tan yerine ve tam yerine doğan ümitlerimin gölgesini… Her birini o kadar özlüyorum ki… Hele bozuk bir saate, her saat bakıp aldanmamı… Sana yaklaştıkça uzak olduğumu sanıp yanmamı…

Çocuktum seni tanıdığım vakit… Zamanın rengi ne olursa olsun sen vardın. Sen olmazsan olmazdın, sen olmazsa olmazdın! Sen namazımdaki fatiha, duamdaki "âmin"din…

Ey içimdeki çocuk!

Ey aynamın ardındaki resim, resmin önündeki siluet! Ey sen, ey ben, ey benden de ben olan! Zindandayım şimdi… Sen içimin sokaklarında özgür dolaşırken, ben dünyanın sokaklarında zindandayım… Gel kurtar beni, içimdeki şehirden çık, boğulduğum şehre gel! <******>

Sin gibi keskin, nûn gibi suskun gel! Sin'e üstün ol, nûn'a cezm ol gel! Elif gibi yalnızım ben, he gibi ağlarım, mim gibi baş eğerim… Yeter ki gel sen! Çeyrek asrı devirdiğim gün, çeyrek asrın beni devirdiği gün olmasın yeter ki…

Biliyorum… Beni kurtaracak olan sensin… Çünkü sen biraz da bensin…

alinti

Ey icimdeki cocuk...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» COCUK KALSAK...
» Eğer bir çocuk........
» Hep Çocuk Kalsaydık
» Çocuk Kalmak İstiyorum(!)
» bir cocuk dogdugunda bir anne dogarmis...